Nabídka

Proč právě produkty od KVĚTOBÝLu?

Cena květin

Máte pocit, že květiny z obchodních řetězců nebo z klasických květinářství jsou mnohdy levnější?

Ano, není to pocit, máte pravdu. Důvodů je mnoho. Jeden za všechny – dovážené květiny jsou často pěstované v zemích s levnou pracovní silou, kterou si v místních podmínkách dovolit nemůžeme.

Naše kytičky nejsou chemicky ošetřované a ty, co se přirozeně bez ošetření „nepovedou“, putují do kompostu.

Když si koupíte kytici od lokálního pěstitele, šetříte jednoznačně životní prostředí.

Vůně

Naši zákazníci nám často říkají, že s koupí našich kytic získali ještě další bonus, a to byla zajímavá vůně. Věděli jste třeba, že voní i tulipány?

Vězí v tom jednoduchý trik:

Sklízíme v plném květu, nebo těsně před rozkvetením.

Květiny nejsou chemicky ošetřené.

Čerstvé rovnou vážeme a předáváme.

 Je to podobné jako se zeleninou a ovocem. Znáte to. Dovezená jablka, rajčata nebo jahody nechutnají a nevoní jako ty z naší zahrádky.

Druhy květin

Pěstujeme květiny, které dřív krášlily české předzahrádky, a přimíchali jsme k nim aktuální módní kultivary. Začínáme s jarními tulipány, narcisy, čemeřicemi. Zamilovali jsme si anglické růže, křehké krásenky, jemné konvalinky, levandule, s gerberou často zaměňované ostálky, luční hlaváče, černuchy, yzopy, rozrazily, řebříčky, obří slunečnice. Na podzim krášlí kytice šípky, ptačí zoby, hlohy a pro zimu  máme sušené květy. 

V srpnu u nás nekoupíte tulipány a v březnu slunečnice, naše kytice odrážejí dané období a čas. Je to dobré minimálně k naladění se na přírodu a její zákonitosti.

Eko pěstování

Při pěstování květin používáme výhradně přírodní hnojiva, tedy kompost, jíchu, koňský hnůj a hnůj od našich domácích zvířat. Půdu chráníme mulčováním, zavlažujeme kapkovou závlahou, která maximálně šetří zásoby vody. Postřiky, které používáme, pokud je vůbec někdy použijeme, jsou ryze přírodní. Proti škůdcům nasazujeme biologické predátory. Prodáváme pouze v regionu, jsme lokální pěstitelé.

Dekorace

Pro ty, co si rádi zdobí svoje bydlení, nabízíme sezónní dekorace. Každý kus je originál.

Základ dekorací tvoří přírodní materiály šetrně a vzhledem k přírodě s rozumem sbírané, či jinak získané.

Naším cílem je starým věcem vtisknout novou úlohu, znovupoužít něco, co už se zdánlivě na nic nehodilo.

Přízdoby pochází buď z naší výroby, nebo z velké části z domácího trhu.

Svatby

Jsou krásnou příležitostí. Přání nevěst vstřícně přijímáme a zodpovědně plníme. Dáváme přednost osobnímu setkání a sdělení si všech detailů. Probereme postup, který následuje. Neslibujeme nemožné, ale snažíme se o perfektní odvedení práce. V případě neočekávaných a zcela výjimečných okolností (příroda je nevyzpytatelná) máme vždy záložní řešení. Pokud se nevyhneme doplnění našeho sortimentu, pak se jedná maximálně o 30% množství dovozového materiálu. V tomto případě spíše volíme kvetoucí trvalky, které pak končí na našich záhonech, kde dál rostou.