Nabídka

Proč právě produkty od KVĚTOBÝLu?

Květiny, které vážeme, vyrostly v místních podmínkách, nemusely se plavit nebo drncat několik tisíc kilometrů. Byly pěstovány s láskou, ať to pro vás je nebo není důležité. Jejich krásu podpoří býlí, jež rostlo kolem a nám se zalíbilo, a k tomu všemu si můžete směle přičichnout a nechat se unést zajímavou, fantazii podporující směsí vůní bylinek a kvítí. Jelikož prošly pouze našima rukama a pak zavítaly rovnou k vám, mají výdrž. V květinářství je nekoupíte. Jsou to květiny, které přirozeně rostou v našich podmínkách, proto nečekejte pivoňky v září nebo slunečnice v dubnu, ale vězte, že tak darujete sobě nebo někomu jinému část přírody, se kterou bylo zacházeno šetrně a s respektem.

narozeninové kytice, květiny na svatbu, k svátku, pro různé příležitosti nebo jen tak pro radost

naše krásky jsou astry, gladioly, hortenzie, chryzantémy, chrpy, jarmanky, jiřiny, lilie, lupiny, máčky, náprstníky, narcisy, ostálky, pivoňky, pryskyřníky, růže, řebříčky, sasanky, tulipány, zvonky…

V jarních měsících nabízíme sazenice různých druhů bylinek, případně permakulturní zeleninu. Sazeničky jsou silné, odolné, rovněž pěstované v našich přírodních podmínkách, od začátku otužované. Znají kompost, hnojení jíchou, ochranné bylinkové postřiky. S chemií si na ně nepřijdete. Z naší péče je pouštíme až v období, kdy předpokládáme, že se jim bude dobře dařit. Snažíme se předávat vlastní, nebo prověřené zkušenosti s pěstováním, podporujeme pěstění původních nehybridních odrůd zeleniny. 

angínovník, bazalka, citrónová tráva, kopr, koriandr, majoránka, několik druhů máty, mateřídouška, meduňka, oregano, pažitka, petržel, rozmarýn, rýmovník, saturejka, šalvěj, šanta, tymián, yzop…

Sušíme květy, sbíráme přírodniny, tvoříme sezónní dekorace, aranžujeme květinovou výzdobu.

Nic nevyhodíme. Pokud se bylinky neuvážou začerstva v divokou kytici, nasušíme, schováme a pak tu všechnu vůni smícháme do bylinkových solí, bylinných čajů a sáčků. V zimně pravidelně oceňujete jejich čerstvost, účinnost, sílu… Mnozí už dávno zapomněli, jak chutná bylinka nasušená z ani ne rok staré sklizně. A ještě jeden nezmíněný produkt, ve kterém je uložená ryzí síla vykřesaná z čerstvých bylin, a to jsou naše bylinné tinktury. Máme několik osvědčených druhů.

bylinková sůl na vaření z divokých bylinek jako je kopřiva, yzop, popenec, bršlice, saturejka, dobromysl…

čaj s lípou, rakytníkem, černým bezem,…

tinktura z angínovníku, lichořeřišnice…